Od samego początku istnienia naszej Uczelni, obok pracy naukowo-dydaktycznej, w okresie świątecznym społeczność akademicka reprezentowana przez studentów, udaje się z ciepłem, radością i kolędą do osób starszych przebywających w Domach Pomocy Społecznej i Hospicjach w Bielsku-Białej.

Blisko 300 osób, kilkanaście ośrodków, w których przebywają, ale i czekają każdego roku pensjonariusze Domów Spokojnej Starości i Hospicjów, odwiedzili studenci naszej Uczelni wraz z duszpasterzem akademickim, Ks. dr Robertem Samsel. Życzeń i serdeczności, pięknej kolędy i łez wzruszeńm, było bez miary.

Co roku, nasza społeczność akademicka jest blisko osób starszych, często chorych i samotnych. W tym roku również współpracując z diecezjalną Caritas przygotowano upominki, które ucieszyły serca i „podniebienia” naszych drogich osób. Jednakże najważniejsze było spotkanie, uścisk dłoni oraz słowo, które zanieśli nasi studenci i zachowali się po „profesorsku”.

Dziękujemy Dyrekcji wszystkich odwiedzonych Ośrodków za możliwość spotkania się z osobami. Tego rodzaju spotkania stanowią ważne chwile dla całej naszej społeczności i są nierozerwalnie związane z misją Uczelni, która uwrażliwia studentów na potrzeby drugiego człowieka, przekazując wartości nie tylko związane z nauka, ale też z szeroko rozumianym człowieczeństwem.

Kwiecień 2018