W dniu 15 grudnia w siedzibie naszej uczelni odbyło się spotkanie przedstawicieli służb mundurowych ze studentami. Organizatorem spotkania było Koło Studentów Prawa a prelekcje wygłosili: Pani kpt. Anna Ruchała, reprezentująca Straż Graniczną, inspektor Mariusz Kuliński z KMP w Bielsku-Białej oraz prok. PK w st. spocz. dr Przemysław Piątek.

Spotkania miało za cel przybliżenie specyfiki pracy, zadań służb mundurowych, jak również promocję specjalności na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne: Służby porządku publicznego.

Prelegentami spotkania byli: Pani kpt. Irena Ruchała - reprezentująca Straż Graniczną, inspektor Mariusz Kuliński z KMP w Bielsku-Białej oraz prok. PK w st. spocz. dr Przemysław Piątek.

W spotkaniu – obok studentów – udział wzięli m.in.: Prof. nzw. dr hab. inż. Jacek Binda -  Prorektor WSFiP, Profesor Leszek Wilk - wykładowca prawa karnego w WSFiP, dr Ryszard Bełdzikowski - kierownik kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSFiP oraz wielu innych zaproszonych wykładowców.

Prelegenci w sposób praktycznie pokazali specyfikę ich zadań i pracy. Niektóre fragmenty ich doświadczeń zawodowych i przekaz stanowił niemal „wirtuozerię” dydaktyki, praktyki i doświadczenia.

Na uwagę zasługują wszystkie treści, niemniej jednak trudno nie wspomnieć nazwy "Straż Graniczna – Ochrona" - odzwierciedlającej ważny obszar bezpieczeństwa Państwa oraz sformułowania "Służba w Policji" - na co zwrócił uwagę inspektor Mariusz Kuliński.

Spotkanie pierwotnie było zaplanowane na 45 minut. W rzeczywistości przedłużyło się do blisko trzech godzin, co świadczy o zainteresowaniu omawianą problematyką.

Na zakończenie odbyła się dyskusja, którą moderował dr Przemysław Piątek. Podkreślił on znaczenie spotkań studentów z praktykami, którzy w istotny sposób uzupełniają wiedzę studentów nabywana w trakcie zajęć na uczelni.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim za udział w spotkaniu i zapraszają na kolejne wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Uczelni.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii WSFiP.

Lipiec 2018