W dniu 14 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych; tym razem problematyka dotyczyła zachowań młodego człowieka i ich skutków w kontekście zachowań o podłożu agresywnym.

Licznie zgromadzona młodzież w naszej uczelni/ ok. 350 uczniów/ wraz ze swoimi opiekunami wysłuchała niezwykle pouczającej prelekcji – wykładu Pana Andrzeja Kegla - Dyrektora Zakładu i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie, który jak „Ojciec”, ale przede wszystkim praktyk i pedagog zwrócił się do młodzieży i wychowawców ze słowami przestrogi oraz konsekwencji działań agresywnych. Sam prelegent od 30 lat w swej pracy zawodowej zajmują się tą problematyką, stąd jego wiedza i doświadczenie okazały się bezcenne.

Młodzież z entuzjazmem przyjęła treści przekazane na spotkaniu wyrażając wolę spotkań podobnych. Cieszy fakt, że młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu dowodząc swej dojrzałości i odpowiedzialności.

W drugiej części w spotkaniu zabrał Głos Prodziekan ds. dydaktyki dr Adam Żabka, który będąc zarówno, pracownikiem naukowym naszej uczelni, jest również funkcjonariuszem Straży Pożarnej, przestrzegając młodzież jakie zagrożenia pożarowe niesie ze sobą okres zimowy. Wśród prelegentów był także dr Mirosław Wróbel, który podjął zagadnienia z zakresu tolerancji wśród młodzieży.

W zakończeniu wszyscy nawzajem życzyli sobie dobrych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, co świadczy o atmosferze, jaka panowała na spotkaniu. Wszyscy zgodnie przyznali, że czas spędzony tego dnia w naszej uczelni był drogocenny i niepowtarzalny.

Organizatorzy spotkań dziękują wszystkim Dyrektorom szkół, Nauczycielom, Wychowawcom i Pedagogom za możliwość kolejnego wspólnego spotkania. Zapraszamy na następne spotkania; szczegóły na naszej stronie internetowej.

Zdjęcia ze spotkania dostępne w galerii Uczelni.

Lipiec 2018