Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku - Białej realizując swoją misję współpracuje ściśle z otoczeniem gospodarczym, co daje naszym studentom możliwość bezpośredniego poznania oczekiwań pracodawców i dostosowania się do ich wymagań.

Od listopada br studenci kierunku Finanse i rachunkowość oraz Prawo uczestniczą w cyklu wykładów organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku - Białej, dzięki czemu mogą lepiej zapoznać się z systemem ubezpieczeń społecznych w Polsce.

Pierwszego z cyklu wystąpień, studenci mogli wysłuchać już w piątek 24 listopada. Tematem wykładu, który wygłosił Dyrektor bielskiego Oddziału ZUS, Pan Marek Magiera, był "System zabezpieczenia emerytalnego". Studenci mogli zapoznać się ze strukturą i zadaniami poszczególnych pionów i komórek, co z perspektywy potencjalnego pracownika, dało im ogląd zadań, które są tam realizowane. Studenci dowiedzieli się również, iż istnieje możliwość odbycia praktyk dyplomowych w ZUS-ie, a dla osób, które bardzo dobrze wywiązywać się będą ze swoich zadań - możliwość podjęcia pracy po ukończeniu studiów.

Kolejne wykłady poświęcone będą m.in. budowie ścieżki kariery i zobowiązaniami wobec ZUS wynikającymi z prowadzenia własnej firmy. Już dzisiaj zapraszamy studentów do ich wysłuchania.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową z wydarzenia.

Szczegóły dot. szkoleń dostępne są klikając w link.

Luty 2018