Rozpoczynają się kolejne warsztaty informatyczne w WSFiP, adresowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystów. link do plakatu <plakat>

Już 23.09.2017 r w WSFiP rozpoczyna się kolejna edycja warsztatów informatycznych skierowanych do maturzystów. Szybki postęp techniczny i technologiczny, wszechobecność rozwiązań IT oraz rosnące potrzeby społeczne w zakresie efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych sprawiają, że coraz częściej jesteśmy uzależnieni od nowych technologii a także narażeni na różnego rodzaju ryzyka związane z ich wykorzystywaniem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom maturzystów, Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej proponuje następującą tematykę warsztatów informatycznych:

• Bezpieczeństwo usług internetowych - uczestnik pozna i nauczy się, m.in.: oceny wiarygodności i bezpieczeństwa pozyskiwanych informacji z sieci Internet, oceny ryzyk wykonywanych transakcji w sieci Internet; oceny szeroko rozumianych zagrożeń oraz metod zwiększania bezpieczeństwa usług internetowych, w tym usług e-mail.
  • Profesjonalne użytkowanie procesorów tekstu Word (MS Office) i/lub Write (Libre Office) - uczestnik pozna i nauczy się, m.in.: edytowania dowolnego typu dokumentów; dokonywania szybkich obliczeń w tekście bez użycia arkusza lub kalkulatora z zachowaniem źródła ich otrzymania (łatwa korekta i powielanie); projektowania tabel z automatycznymi raportami (obliczeniami), a także z interpretacjami graficznymi (wykresami); wykonywania interaktywnych wizytówek z elementami graficznymi oraz znakami specjalnymi; edytowania dokumentów z zabezpieczeniem przed dostępem do nich osób niepowołanych.

Prowadzący kursy: dr inż. Edward Krawczyński, nauczyciel akademicki WSFiP, wieloletni doradca metodyczny nauczycieli TI oraz Informatyki, autor podręczników:  "TI nie tylko dla uczniów" oraz "Informatyka nie tylko dla uczniów"

• Wybrane problemy tworzenia i użytkowania nowoczesnych aplikacji na urządzenia mobilne (Microsoft Visual Studio) - zaprezentowane zostaną wybrane problemy dot. tworzenia i użytkowania i oceny przydatności z elementami bezpieczeństwa dostępnych i tworzonych aplikacji mobilnych na smartfony,
  • Podstawy metod automatycznego wnioskowania - prezentacja praktycznych elementów sztucznej inteligencji - procesu automatycznego wnioskowania w oparciu o bazę wiedzy, na przykładzie budowy prostych baz wiedzy systemu wnioskującego złożonej z faktów i reguł (w tym w zastosowaniu do rozwiązywania ciekawych zagadek logicznych).

Prowadzący kursy: dr inż. Tomasz Tatoń, nauczyciel akademicki WSFiP