Istnieją dwa powody, aby podjąć studia jeszcze w tym roku akademickim 2017/2018. Pierwszy dotyczy zapowiadanych zmian przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, z którymi może wiązać się wydłużony czas studiów. Drugi powód jest związany z atrakcyjną i poszerzoną ofertą studiowania w WSFiP na każdym z kierunków.

Prace Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nad Ustawą 2.0 – Prawo o Szkolnictwie Wyższym, która wejdzie w życie już w roku akademickim 2018/2019 oraz nowy algorytm Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dot. przydziału dotacji dla uczelni publicznych (tzw. współczynnik „m”) to istotne ale nie jedyne powody, dla których osoby zainteresowane studiami powinny rozważyć rozpoczęcie nauki już w roku akademickim 2017/2018. Wynikiem działania współczynnika „m” będzie m.in. ograniczenie liczby studentów w uczelniach publicznych, w tym poprzez zaostrzenie kryteriów naboru na studia i zwiększenie „odsiewu”.

Nowelizacja ustawy natomiast może również w istotny sposób wpłynąć na czas trwania studiów. W mediach pojawia się coraz więcej informacji dot. zapowiadanego wydłużenia toku studiów niestacjonarnych (nawet do 7-miu lat). Należy jednak pamiętać, że w najbliższym roku akademickim 2017/2018 nie należy się spodziewać żadnych zmian wydłużających czas trwania studiów.

Dlatego zachęcamy do rozpoczęcia studiów w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej jeszcze w roku akademickim 2017/2018 - Uczelni która jest przyjazna studentom i zapewnia zarówno stabilność jak i wysoką jakość prowadzonego procesu kształcenia. Studenci natomiast mogą liczyć nie tylko na wsparcie stypendialne - stypendia naukowe, socjalne oraz stypendia Rektora (dotyczy absolwentów studiów licencjackich, który rozpoczęli studia II stopnia w terminie roku od ukończenia studiów I stopnia) - ale także na ciekawe i dobrze dopasowane do potrzeb rynku pracy programy studiów. Uczelnia oferuje studia ma kierunkach: Prawo, Finanse i Rachunkowość, Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Informatyka. Szczegóły oferty wraz z pełnymi opisami znajdują się na http://www.wsfip.edu.pl/pl/kierunki-ksztalcenia

Uczelnia przyjazna studentom gdyż Studenci mają możliwość, m.in.:

1. zajęcia w trybie niestacjonarnym odbywają się co dwa tygodnie, natomiast w systemie stacjonarnym w trybie „studiuj i pracuj” tzn. w poniedziałki, wtorki i piątki.
  2. podjęcia studiów za granicą, w ramach programu Erasmus.
  3. uzyskania międzynarodowych certyfikatów językowych.
  4. skorzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych, utworzonych w konsultacji z przedstawicielami rynku pracy, m.in. zajęcia z prawa dyplomatycznego i protokołu dyplomatycznego, zagrożeń terrorystycznych.

Serdecznie zapraszamy do Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

23 Lis 2017
10:30AM -