W maju br. studenci Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wzięli udział w wykładach otwartych pn. „Namowa lub pomoc w samobójstwie – aspekty kryminalistyczne i kryminologiczne”.

W sympozjum przeprowadzonym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wzięli udział m.in. przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości – prokuratorzy, sędziowie, policjanci, przedstawiciele nauki. Poza studentami Wyższej Szkoły Finansów i Prawa, uczestniczyli w wykładach także studenci WPiA UŚ. Wydarzenie zgromadziło kilkaset osób.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany poglądów specjalistów z różnych obszarów na temat samobójstw popełnianych w naszym kraju. Różnorodność tematyki wystąpień poszczególnych prelegentów pozwoliła na ukazanie wielu problemów związanych z problematyka zamachów samobójczych:

• Dr Andrzej Gawliński – „Namowa lub pomoc w samobójstwie – aspekty kryminalistyczne i kryminologiczne”.
  • Dr Joanna Stojer-Polańska – „Samobójstwo jako problem społeczny”.
  • Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Informacji O Sektach i Grupach Psychomanipulacyjnych – „Co może grupa z jednostką – sekty”.
  • Kpt Artur Luzar – „Medyczne działania ratunkowe prowadzone przez Strażaków PSP w aspekcie zachowań suicydalnych”.
  • Maciej Rokus, biegły sądowy z zakresu poszukiwań osób na akwenach wodnych i w miejscach trudno dostępnych – „Utonięcie-samobójstwo, zabójstwo, czy wypadek?”.
  • PPK w st. spocz. dr Przemysław Piątek – „Wybrane zagadnienia metodyki działań prokuratora w związku z podejrzeniem samobójczego spowodowania śmierci”

23 Lis 2017
10:30AM -