Praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy podczas zainscenizowanych sytuacji został zorganizowany na terenie Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w dniu 24 kwietnia 2017 roku dla studentów studiów stacjonarnych kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Studenci mieli możliwość zaznajomienia się z podstawowymi czynnościami ratującymi życie człowieka przed przybyciem karetki pogotowia z zespołem medycznym. Mieli również okazję przećwiczyć na fantomie czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ratownicy udzielali praktycznych wskazówek jak zachowywać się podczas różnych przypadków zagrożenia życia i zdrowia.

W niedzielę 14 maja br. podobny pokaz został zorganizowany dla studentów Bezpieczeństwa wewnętrznego studiów niestacjonarnych. Podczas słonecznej pogody, przed głównym wejściem do Uczelni, studenci poznawali czynności ratujące życie w zainscenizowanych sytuacjach.

Te praktyczne zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni Panowie: Karol Pielesz i Marek Przybyła. Natomiast Pan Profesor dr hab. Bronisław Młodziejowski, wykładowca naszej Uczelni, biegły sądowy, ekspert z zakresu osteologii sądowo-lekarskiej uzupełniał te zajęcia interesującymi przykładami sytuacyjnymi.

Program studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Finansów i Prawa oferuje studentom możliwość poznania procedur i działań służb mundurowych, administracji i organizacji społecznych w praktyce. W procesie kształcenia studenci zaczynają od poznawania umiejętności, działań najprostszych ale indywidualnie i społecznie potrzebnych.

Lipiec 2017