Studenckie serce, po raz kolejny w okresie świątecznym, wzruszyło mieszkańców Bielskich Domów Pomocy Społecznej i Hospicjów.

Studenci oraz pracownicy Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, w ramach świątecznej akcji "serce dla serca", odwiedzili osoby starsze mieszkające w placówkach pomocy społecznej i im podobnych, aby poprzez wspólne spotkania nawzajem obdarować się życzliwością i ciepłem. To piękny gest, a przede wszystkim dojrzałe spojrzenie na otaczający ich świat a w nim problemy osób starszych. Młodzieńczy entuzjazm i radość zostały szczodrze nagrodzone słowami mądrości życiowej osób starszych, a krótka rozmowa studenta z seniorem stanowiła niejednokrotnie ważny i wartościowy "wykład o życiu", który pamięta się na długie lata.

Osoby starsze co roku "wypatrują" i z radością przyjmują młodzież a chwila spotkania, niewielki upominek, czasem czuły dotyk przy powitaniu, kilka chwil spędzonych przy krawędzi łóżka chorego, czy zwykły uśmiech, sprawiły, że serca odwiedzonych osób zabiły mocniej, w oczach pojawiły się łzy a na twarzy tak długo oczekiwany uśmiech.

W tym roku Uczelnia, która od 23 lat organizuje tego rodzaju spotkania, przygotowała i przekazała 270 paczek z darami. W akcję pomocy włączyli się jak co roku pracownicy WSFiP, „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej, a także niektóre parafie w ramach jałmużny rekolekcyjnej.

Słowa wdzięczności należą się wszystkim, jednakże szczególne podziękowania, Kierownictwo Uczelni, składa ks. dr Robertowi Samselowi za jego wielkie zaangażowanie i serce, ks. Robertowi Kasprowskiemu – dyrektorowi „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz ks. Kanonikowi Antoniemu Kani z parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. MB Nieustającej Pomocy z Krzeszowa.

Słowa z żaden sposób nie są w stanie opisać chwil wzruszeń i atmosfery świątecznych spotkań, które na trwałe wpisały się w kalendarz aktywności Uczelni i stanowi ważny dar młodych serc, sercom starszym i strudzonym.