W dniu 10 marca 2017 roku o godzinie 11.00, w Auli Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbył się wykład dla młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych z zakresu kryminalistyki i medycyny sądowej.

Wykład pt. ”Kryminalistyka i medycyna sądowa w służbie praworządności” poprowadził prof. Bronisław Młodziejowski, wybitny ekspert z zakresu biologii kryminalistycznej i medycyny sądowej, Generał Brygady Wojska Polskiego, szef ekspedycji ds. ekshumacji ofiar zbrodni katyńskiej. Zgromadzona licznie w Auli Uczelni młodzież miała niebywałą okazję zapoznać się z policyjnymi technikami operacyjnymi  związanymi z wykrywaniem sprawców. Profesor podzielił się także z młodzieżą wspomnieniami z czasów, gdy uczestniczył w wykopaliskach prowadzonych w związku z ekshumacją ofiar zbrodni katyńskiej.

W ramach wykładu zainicjowane zostało miejsce zbrodni pozwalające zaprezentować młodzieży wybrane techniki operacyjne stosowane przez policyjnych śledczych (m.in. zabezpieczanie dowodów). Część praktyczną prezentacji poprawodził st. asp. Dariusz Szydłowski - policyjny technik kryminalistyki.

Tematyka wykładu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem, o czym świadczy szczelnie wypełniona Aula Uczelni - ponad 200 osób oraz gromkie brawa na zakończenie wykładu.

Organizatorzy spotkania składają podziękowania młodzieży i dyrekcji szkół, których klasy uczestniczyły w wykładzie.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii <Kliknij>