bw

W dniu 1 lutego 2017 r. przeprowadzony został ostatni już wykład z zakresu Prawa rodzinnego przez mgr Jana Kowalczyka, Tematyką spotkania była "Rodzina jako podstawowa komórka społeczna. Przyczyny i skutki rozpadu małżeństw. Odpowiedzialność prawna za przestępstwa pospolite".

Podczas wykładu została przekazana młodzieży podstawowa wiedza na temat rodziny, przesłanek zawarcia małżeństwa oraz wzajemnych praw i obowiązków członków rodziny. W toku wykładu prelegent przedstawił młodzieży kilka podstawowych zasad prawa rodzinnego ze szczególnym uwzględnieniem zasady ochrony dzieci małoletnich, uregulowanej zarówno w przepisach polskiego kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jak również w przepisach prawa międzynarodowego, zwłaszcza w Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka z 2000 r. W drugim bloku wykładowym prelegent przekazał młodzieży podstawowe przyczyny rozpadu małżeństw oraz skutki psychologiczne i prawne jakie na psychikę dzieci oraz ich pozycję prawną wywiera rozpad małżeństwa ich rodziców. Uczniowie usłyszeli również przykłady typowych przestępstw przeciwko rodzinie w tym głównie przeciwko dzieciom. Trzeci blok wykładowy prelegent poświęcił zasadom odpowiedzialności karnej za przestępstwa pospolite, zasad odbywania kar, a także społecznych i prawnych skutków skazania.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii <Kliknij>

maj 2017

Partnerzy i instytucje wspierające ...