bw

Kolejne nagrody dla najlepszych absolwentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Tym razem laureatem nagrody jest Absolwent kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Rada Miejska Cieszyna na posiedzeniu 24 listopada 2016 r. przyznała Absolwentowi Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej - Panu Dariuszowi Plinta wyróżnienie za prace magisterską obronioną w lipcu br na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Tematem pracy był: "Euroregion Śląska Cieszyńskiego - Tesinskie Slezsko - Rozwój integracji społecznej w strefie transgranicznej". Absolwent WSFiP - Dariusz Plinta - przedstawił Radnym i Władzom Miasta problematykę pracy, uzyskane wyniki z przeprowadzonych badań (dot. m.in. młodzieży po obu stronach Olzy) oraz osobiste motywy tak ukierunkowanego poznania przeszłości i stanu obecnych procesów integracyjnych w obu euroregionach.

Radni i pozostali uczestnicy Rady Miejskiej z wielka uwagą wysłuchali wystąpienia Dariusza Plinty, w którym znalazło się wiele odniesień do losów własnej wielopokoleniowej rodziny nadal żyjącej po obu stronach formalnej granicy, ale dzisiaj funkcjonującej już bez szlabanów. Panu Dariuszowi Plincie w tych miłych okolicznościach towarzyszyła żona Danuta.

Promotorem pracy magisterskiej był dr Ryszard Bełdzikowski- Kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Luty 2019